Električna stimulacija
Pre devet godina, David Mzee, sportski instruktor, uvežbavajući skokove na trampolini doživeo je povredu kičme i od tada koristi kolica. Početkom septembra ove godine učestvovao je na humanitarnoj trci tokom koje je hodao 390 metara zahvaljujući eksperimentalnom tretmanu koji koristi električnu stimulaciju kičmene moždine čime se obnavljaju njeni uspavani sklopovi, u slučaju kada kičma nije potpuno prekinuta.
Kaciga za slepe
Takozvana Meta, koju je dizajnirala kineska organizacija CloudMinds, izgleda kao biciklistička kaciga koja koristi senzore i kamere za mapiranje okruženja, šalje informacije na cloud server odakle se procesuiraju putem veštačke inteligencije. Informacije se nadalje saopštavaju govorom, kako bi slepe i slabovide osobe lakše mogle da se snalaze na ulicama, da prepoznaju objekte, svetla na semaforima i raskrsnice.
Nova generacija slušnih aparata
Kohlearni implant više nije ništa novo, a istraživači Univerziteta Kolumbija iz Njujorka rade na takozvanom kognitivnom slušnom aparatu koji prati moždane aktivnosti korisnika kako bi identifikovao na čiji glas se slušalac fokusira. Potom pojačava taj zvuk, smanjujući buku iz okruženja.
Bionični egzoskeleton
Rukavica koja prevodi znakovni jezik u govor
Naučnici iz Amerike, Velike Britanije i Kine rade na prototipu rukavice koja prevodi pokrete ruku u govor, što će gluvim osobama omogućiti da bez posredstva tumača komuniciraju sa onima koji ne poznaju znakovni jezik.