Obuka za lične pratioce deteta u vrtićima i školama, kao i za pokretače ove usluge socijalne zaštite, realizovaće se 14. 15. i 16. maja 2021. godine u Balzakovoj 11/1 (Liman III, Novi Sad).
S obzirom na epidemiološku situaciju, broj učesnika je ograničen, a prijave se vrše do popunjavanja grupe, najkasnije do 11.5.2021. godine. Zainteresovani učesnici treba da pošalju prijavni formular na: [email protected] ili [email protected].
Obuka je namenjena ličnim pratiocima koji su već angažovani u ovom poslu, budućim ličnim pratiocima (osobama koje planiraju da se angažuju) i stručnim radnicima u socijalnoj zaštiti – pokretačima, odnosno koordinatorima ove usluge.
Obuka se realizuje u trajanju od tri dana, ukupno 24 sata i nosi 15 bodova stručnim radnicima, zaposlenima u socijalnoj zaštiti.
Ciljevi programa:
- Sticanje znanja i veština za obavljanje posla lični pratilac deteta;
- Unapređenje veština za prevazilaženje teškoća u radu ličnog pratioca deteta i ostvarivanje pune saradnje sa porodicom i akterima vaspitno-obrazovnog procesa;
- Upoznavanje sa specifičnostima porodice, brige o deci i funkcionisanja porodice u socijalnom kontekstu; uspostavljanje odnosa poverenja ličnog pratioca sa članovima porodice;
- Sticanje znanja o značaju i potrebi za obrazovnom inkluzijom i punom socijalnom uključenošću dece sa smetnjama u razvoju;
- Izgradnja kapaciteta pružaoca usluga potrebnih za realizaciju usluge lični pratilac deteta;
- Upoznavanje sa svim fazama razvoja usluge lični pratilac deteta.
Nakon pohađanja obuke u celosti, učesnici dobijaju uverenje Republičkog zavoda za socijalnu zaštitu koja im omogućava angažovanje u svojstvu ličnog pratioca deteta u sistemu socijalne zaštite i obrazovnom sistemu, a pružaocima usluga u sistemu socijalne zaštite, polaznu osnovu za pokretanje usluge Lični pratilac deteta, kao i mogućnost licenciranja i koordiniranja ove usluge.
Cena obuke je 12.000 RSD po učesniku. U cenu su uračunati ručak, osveženje na pauzama i materijal za učesnike za sva tri dana obuke.
Autorke i trenerice programa poseduju višegodišnje iskustvo radu sa decom i mladima sa smetnjama u razvoju i realizaciji treninga:
Ivana Koprivica, master psihologije, sa licencom za obavljanje stručnih poslova u socijalnoj zaštiti;
Dragana Stanković Gaić, diplomirana pedagoškinja, sa licencom za obavljanje stručnih poslova u socijalnoj zaštiti;
Katarina Majkić, diplomirana pedagoškinja sa licencom za obavljanje stručnih poslova u obrazovanju.
Za sve dodatne informacije obratiti se na broj 063 580 377 ili putem mejla: [email protected]